Aktualności

AGROREWOLUCJE: Wiosenne prace na polach!

Jeszcze niedawno pola pokrywały duże warstwy śniegu. Dzisiaj wydaje się to tylko wspomnieniem. Dla rolników nastaje czas intensywnej i wzmożonej pracy. Jak się do niej przygotować? Co jest najważniejsze w tym czasie?

W drugim odcinku AGROREWOLUCJI znani youtuberzy: Grzegorz Bardowski, Kula oraz Rolnik Nieprofesjonalny we współpracy z ekspertami CIECH Sarzyna, Grupy Azoty oraz Intermag podpowiedzą, w jaki sposób zadbać o uprawy wraz z początkiem wiosny.

https://www.youtube.com/watch?v=ipJK_WrKf08

Jak pobudzić rośliny do wzrostu?

W najbliższym odcinku AGROREWOLUCJI do gospodarstwa Andrzeja Misza zawita Grzegorz Bardowski, który z ciekawością przyjrzy się testowi na przezimowanie roślin, który Andrzej wykonywał po raz pierwszy. Czy dobrze wywiązał się ze swojego zadania i jakie są prognozy dla jego upraw? Dodatkowo Grzegorz podpowie gospodarzowi, jakich nawozów użyć, aby pobudzić rośliny do rozkrzewienia oraz wzrostu, biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne gleby. Dowiemy się także, jaki wpływ na stan gleby ma potas i dlaczego warto go stosować. Ale nie samą pracą rolnik żyje – w nowym odcinku pogratulujemy Andrzejowi uzyskania nowego tytułu!

Pszenica – co jest najważniejsze?

Po analizie testu na przezimowanie roślin w wykonaniu Farmera Dzika, Rolnik Nieprofesjonalny wraz z gospodarzem udadzą się na plantacje, by tam wspólnie zdecydować, jakich środków potrzebują obecnie uprawy pszenicy oraz buraków cukrowych. Farmer Dzik jeszcze zimą użył preparatu Ciech Sarzyna OPAL® 500 SC, dzięki czemu uprawa pszenicy jest obecnie wolna od zachwaszczenia, ma swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych składników i jest gotowa do dalszych działań.

Pojawi się też rodzina Siemianowskich, znana widzom z pierwszej edycji „Agrorewolucji” – to oni namówili Farmera Dzika do udziału w programie.

A co z rzepakiem na wiosnę?

Michała Majewskiego odwiedzi z kolei Mateusz Kula, którzy razem dokończą rozsiewanie azotu oraz potasu. Kula sprawdzi, jakie zabiegi zostały wykonane jesienią i wspólnie z Michałem ustalą plan zabiegów wiosennych. Dostarczenie jakich składników przełoży się na wyższy plon, lepszą jakość i lepszą regenerację rzepaku? Rolnicy porozmawiają także o bardzo istotnym w kontekście plonów terminowym nawożeniu ziemi. Okaże się także, w jakie gry gospodarze grają po zakończeniu prac polowych!

Widzowie mogą być pewni, że kolejny odcinek AGROREWOLUCJI przyniesie wiele przydatnych informacji dotyczących wiosennych prac polowych, a jednocześnie będą mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej o życiu samych bohaterów!

Wszystkie odcinki AGROREWOLUCJI dostępne są na kanale programu na YouTube oraz na stronie www.agrorewolucje.pl

Serdecznie zapraszamy do oglądania i śledzenia kanałów social media

You Tube https://www.youtube.com/channel/UCNufLGTZcaJ39vaOAvj53Cw

Facebook https://www.facebook.com/Agrorewolucje/

Instagram https://www.instagram.com/agrorewolucje/

wstecz