Aktualności

Ambitne plany rozwojowe CIECH Sarzyna. Priorytetem rozbudowa portfolio produktów oraz ekspansja zagraniczna

W perspektywie średnio-okresowej, CIECH Sarzyna planuje oprzeć rozwój obszaru AGRO na badaniach i rozbudowie portfolio produktów oraz ekspansji zagranicznej skoncentrowanej na najbardziej efektywnych kierunkach. CIECH Sarzyna będzie także systematycznie rozwijać swoje działania marketingowe i ciągle doskonalić sieć dystrybucji oraz sprzedaży.

Na specjalnej konferencji prasowej w Nowej Sarzynie, przedstawiciele Spółki podsumowali najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy w obszarze AGRO i przedstawili plany na przyszłość. Wśród najważniejszych osiągnięć wymieniono m.in. podwojenie wartości eksportu, wprowadzenie na początku 2016 roku nowej linii produktowej w kategorii Dom & Ogród – ZIEMOVIT – obejmującej produkty do pielęgnacji działek, ogrodów czy roślin balkonowych, premiery nowych produktów dla rolników, znaczący rozwój sił sprzedaży oraz udane kampanie reklamowe sztandarowych marek największego polskiego producenta środków ochrony roślin – grupy produktów Chwastox  oraz  Agrosar.

Do 2021 roku największy polski producent środków ochrony roślin zamierza wprowadzić do swojej oferty w obszarze AGRO około 50 nowych produktów – głównie herbicydów i fungicydów. CIECH Sarzyna planuje również rozszerzenie swojego portfolio o nowe insektycydy i zaprawy. Już dziś asortyment Spółki obejmuje ponad 40 produktów AGRO, zaspokajających różne potrzeby rolników, ogrodników i działkowców.

CIECH Sarzyna, która w ostatnim czasie podwoiła eksport swoich produktów AGRO, planuje dalszą ekspansję zagraniczną. W najbliższym czasie Spółka zamierza skoncentrować swoje działania w tej sferze na wzbogaceniu obecnej oferty produktowej o nowe molekuły i innowacyjne rozwiązania, odpowiadające na wyzwania związane z ograniczeniami w stosowaniu środków ochrony roślin, narzucane przez Komisję Europejską.

Dołączamy do naszej oferty nowe technologie zastosowań środków ochrony roślin w obrębie głównych upraw, koncentrując się na problemach rolników, najbardziej istotnych pod względem ekonomicznym. Strategia ta jest odpowiedzią na prognozy i tendencje rynkowe oraz obecną, ciężką sytuację w popycie na środki ochrony roślin, jaką odnotowały wszystkie firmy o zasięgu europejskim i globalnym w sezonie 2016 – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes CIECH Sarzyna.

Spółka prowadzi procesy rejestracyjno-rozwojowe, których zwieńczeniem będzie wprowadzenie nowych produktów na poszczególne rynki w latach 2021-2022. Tylko w 2016 roku CIECH Sarzyna zakończyła 30 procesów rejestracyjnych na rynkach zagranicznych, rozpoczynając jednocześnie 18 nowych procesów rejestracyjnych, dla których przewidywany termin wejścia na rynek to lata 2019-2020. Warto podkreślić, że w 2016 roku Spółka zarejestrowała swoje produkty na 8 rynkach: w Hiszpanii, UK, Holandii, Słowacji, Czechach, Macedonii, Słowenii i Iranie.

Przedstawiciele Spółki poinformowali również, że w 2017 roku planują wprowadzić na polski rynek dwie nowości w obszarze AGRO - Chwastox Complex 260 EW, selektywnie działający środek przeznaczony do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawach zbóż oraz na obszarach trawiastych (trawniki, boiska sportowe i pola golfowe) i Labrador Extra 50EC – produkt do zwalczania chwastów jednoliściennych w uprawie rzepaku, ziemniaka i buraka cukrowego.

Największy polski producent środków ochrony roślin przedstawił również swoje plany dot. rozwoju marki ZIEMOVIT. W najbliższym czasie CIECH Sarzyna planuje wdrożenie 10 kolejnych produktów (m.in. środka grzybobójczego, podłoża do siewu i pikowania czy regeneratora do trawników), pozyskanie kolejnych partnerów handlowych i dalsze działania marketingowe – w tym współpracę z programem „Maja w Ogrodzie”, produkcję filmów poradnikowych z najpopularniejszym polskim bloggerem ogrodniczym - Ogrodnikiem Tomkiem oraz rozbudowę cieszącej się dużym zainteresowaniem aplikacji „Wirtualny ogród”.

Potencjał marki, realizowane wsparcie marketingowe i wysoka jakość pozwalają nam sądzić, że ZIEMOVIT w średniookresowej perspektywie czasowej będzie liderem w swojej kategorii – mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

Relacja z konferencji prasowej Pierwszego Portalu Rolniczego (www.ppr.pl)

Kontakt:
Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH
miroslaw.kuk@ciechgroup.com, tel. +48 723 66 86 86.

CIECH to międzynarodowa, profesjonalnie zarządzana grupa z polskimi korzeniami, o ugruntowanej pozycji lidera w branży chemicznej w Europie Środkowej i Wschodniej. Wytwarza produkty, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie - nowoczesne wyroby o najwyższej, światowej jakości. Korzystając ze wsparcia wiarygodnego inwestora strategicznego (Kulczyk Investments) realizuje strategię globalnego rozwoju, rozszerzając sprzedaż na światowych rynkach. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.


Informacja prasowa do pobrania - materiały

wstecz