Aktualności

Azoksar® 250 SC zastosujesz teraz również w rzepaku

Produkt Azoksar® 250 SC zawierający substancję aktywną azoksystrobina został rozszerzony o nowe zastosowanie – produkt można teraz stosować także w rzepaku ozimym. Azoksar® 250 SC to skuteczny w działaniu i efektywny ekonomicznie fungicyd do ochrony zbóż i rzepaku. Można go stosować zapobiegawczo lub interwencyjne zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby. W uprawie rzepaku zwalcza zgniliznę twardzikową i czerń krzyżowych.

Rozluźnianie pąków kwiatowych to odpowiednia pora na zabieg chroniący rzepak przed zgnilizną twardzikową. Idealnym rozwiązaniem zabezpieczającym plantację jest stworzenie mieszaniny Azoksar® 250 SC wraz z partnerem w postaci produktu Prokarb® 450 EC. Skuteczność i efektywność wykonanego zabiegu ochrony przed groźnymi chorobami gwarantują: funkcjonalność substancji zawartych w Azoksar® 250 SC i Prokarb® 450 EC oraz ich synergizm działania.

Najważniejsze informacje o zastosowaniu Azoksar® 250 SC w rzepaku:

  • Zwalczane choroby: zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych
  • Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania: 1,0 l/ha
  • Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania: 0,8-1,0 l/ha
    Wyższą z zalecanych dawek stosować w warunkach większego zagrożenia chorobami.
  • Środek należy stosować zapobiegawczo lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od początku fazy kwitnienia do fazy wykształcenia pierwszych łuszczyn rzepaku (BBCH 60-71).
  • Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1
  • Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha

Sprawdź więcej na stronie https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-grzybobojcze/azoksar-250-sc

wstecz