Aktualności

CIECH Sarzyna partnerem wydarzenia Narodowe Wyzwania w Rolnictwie

Firma CIECH Sarzyna po raz kolejny została partnerem wydarzenia „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” organizowanego przez magazyn Farmer. Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona prezentacja: Jak wykorzystać innowacje w środkach ochrony roślin, by sprostać wymogom rolnictwa zrównoważonego.

Konferencja „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” już blisko od dekady gromadzi producentów rolnych, dając im możliwość przedstawiania nie tylko własnych opinii, ale także dzielenia się z innymi potrzebną wiedzą do rozwoju. Podczas rokrocznie odbywającego się eventu grono profesjonalistów prezentuje wizję przyszłości rolnictwa oraz praktyczne sposoby dojścia do niej.

Z rynku znikają kolejne środki ochrony roślin, narzucając nam tym samym spełnianie założeń rolnictwa zrównoważonego. Podczas konferencji Farmera „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie” o rozwiązaniach w tym zakresie opowie Ewelina Konopka z CIECH Sarzyna.

Odpowiedzią CIECH Sarzyna na wymogi rolnictwa zrównoważonego jest zmniejszenie dawek herbicydów bez utraty ich skuteczności w zwalczaniu chwastów. Firma wprowadziła na rynek herbicyd nieselektywny HALVETIC o zmniejszonej o połowę zawartości substancji aktywnej, względem popularnych rozwiązań, ale za to z substancjami zwiększającymi skuteczność jego działania.

- Innowacje zgodne z wymogami rolnictwa zrównoważonego to wyzwanie dla obecnych producentów środków ochrony roślin. Obecnie stosowane substancje potrzebują przełomowego podejścia, które pozwoli na zoptymalizowanie ich dawek. Innowacja będzie akceptowalna tylko wtedy gdy korzyścią będzie nie tylko ograniczenie wpływu na środowisko, ale przede wszystkim skuteczność działania i komfort dla użytkownika. HALVETIC jest idealnym przykładem gdzie jako pierwsi na świecie wnosimy nową i niezachwianą jakość w segmencie herbicydów nieselektywnych dla rolnika oraz całej branży – mówi Ewelina Konopka, Product Manager, CIECH Sarzyna SA.

Prelekcja „Jak wykorzystać innowacje w środkach ochrony roślin, by sprostać wymogom rolnictwa zrównoważonego” zostanie wygłoszona 27 października o godzinie 13.25. Szczegóły wydarzenia oraz pełną agendę można znaleźć na stronie https://www.narodowe-wyzwania.farmer.pl/2022/pl/

wstecz