Aktualności

CIECH Sarzyna z prestiżowym wyróżnieniem „Diament Forbesa 2017”

Miesięcznik biznesowy „Forbes” oraz firma Bisnode – lider w branży informacji gospodarczej – doceniły dynamiczny rozwój spółki CIECH Sarzyna, przyznając jej prestiżowe wyróżnienie „Diament Forbesa 2017”. Według ekspertów, wartość największego polskiego producenta środków ochrony roślin w latach 2013-2015 wzrosła o ponad 24 proc.

Redakcja miesięcznika „Forbes”, wraz z firmą Bisnode Polska, już po raz dziesiąty opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Analitycy Bisnode Polska wyceniali przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską. Łączy ona metodę majątkową oraz dochodową. Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe lub koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski.

Dynamiczny rozwój CIECH Sarzyna to efekt wielu dobrych decyzji biznesowych – rozbudowy portfolio produktów, ekspansji zagranicznej skoncentrowanej na najbardziej efektywnych kierunkach, rozwoju sieci dystrybucji oraz intensyfikacji działań marketingowych. Bardzo cieszy nas to, że ciężka praca całego naszego zespołu została dostrzeżona i wyróżniona tak prestiżową nagrodą – mówi Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.

W latach 2013-2015 CIECH Sarzyna przeszła poważny proces restrukturyzacji, który zbudował fundamenty pod dalszy rozwój Spółki. W tym czasie w zakładach zrealizowane zostały wielkie inwestycje – m.in. oddano do użytku jedną z największych na świecie instalacji produkujących dwie substancje aktywne na potrzeby środków ochrony roślin MCPA i MCPP-P oraz uruchomiono instalację do aminowania glifosatu. W 2014 roku rozbudowano z kolei instalację do produkcji nasyconych żywic poliestrowych. W tym czasie CIECH Sarzyna wprowadziła również na rynek wiele nowych produktów, w tym Agrosar 360SL – szybko zdobywający uznanie rynku środek do zwalczania chwastów jedno i dwuliściennych.

Cieszy nas również to, że w porównaniu do poprzedniego roku, liczba Diamentów Forbesa na Podkarpaciu wzrosła. Nasz region ma wielki potencjał do tego, by stać się w przyszłości motorem napędowym polskiej gospodarki – dodaje Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek międzynarodowej grupy chemicznej CIECH i filarem jej segmentu organicznego. W 2017 roku obchodzi swoje 80-lecie. CIECH Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) oraz żywic. Pełen asortyment wyrobów obejmuje ponad 1000 pozycji i ich pochodnych. Do najbardziej znanych znaków handlowych należą marki z segmentu AGRO: Chwastox, Agrosar 360SL oraz ZIEMOVIT. Firma, poza europejskimi, obsługuje także rynki w Azji i Australii.

wstecz