Aktualności

Nowe produkty w ofercie CIECH Sarzyna

W ostatnich miesiącach i latach rolnictwo staje przed coraz poważniejszymi wyzwaniami. Wcześniej nietypowe, a obecnie coraz częściej spotykane w naszej szerokości geograficznej dotkliwe susze, poprzedzielane okresowymi i gwałtownymi opadami deszczu, mają wyraźny negatywny wpływ na uzyskiwane w rolnictwie plony. Walcząc ze skutkami tych ekstremalnych warunków pogodowych nie można zapominać o regularnej ochronie fungicydowej i herbicydowej prowadzonych upraw. Warto przy tym postawić na sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które dostosowane będą zarówno do rodzaju problemu, jak i aktualnej fazy rozwoju poszczególnych roślin uprawnych.

Aby ułatwić wybór najbardziej optymalnych rozwiązań, eksperci CIECH Sarzyna opracowali kompleksowe programy ochrony roślin uprawnych, w tym zbóż i rzepaku. W przypadku zbóż, Spółka ma w swojej ofercie produkty zapewniające pełną ochronę fungicydową oraz pełną ochronę herbicydową na chwasty jedno- i dwuliścienne, regulatory wzrostu, a także produkty przeznaczone do zaprawiania nasion. W przypadku rzepaku, oferowane przez CIECH Sarzyna preparaty zapewniają ochronę herbicydową i fungicydową oraz regulację łanu. Spółka prowadzi też nieustanne działania badawczo-rozwojowe, których efektem są cztery nowości produktowe, będące uzupełnieniem dotychczasowej oferty. Są to: TOKAMA i ZAROLIS – czyli dwa fungicydy służące ochronie odpowiednio zbóż i rzepaku, a także dwa nowe herbicydy do zbóż - TOSCANA TOP 75 WG oraz HAKSAR TOP 565 SG.  

Jako CIECH Sarzyna konsekwentnie realizujemy strategię mającą na celu nie tylko wzrost wolumenu sprzedaży produktów już znajdujących się w naszym portfolio, ale także opracowywanie nowości, będących bezpośrednią odpowiedzią na aktualne potrzeby naszych Klientów. Stoi za nami 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin, a także silne technologiczne zaplecze własnego, nowoczesnego laboratorium badawczo-rozwojowego z prestiżową certyfikacją „GLP” [„Good Laboratory Practice”, pol. „Dobra Praktyka Laboratoryjna”]. Naszą przewagą jest też jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego. To wszystko sprawia, że jesteśmy w stanie oferować nowoczesne, innowacyjne i co najważniejsze – skuteczne - rozwiązania dla współczesnego rolnictwa, które opracowujemy w ramach największego w historii CIECH Sarzyna programu rozwoju produktów” – mówi Łukasz Łupicki, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju CIECH Sarzyna.

TOKAMA

TOKAMA to nowy produkt CIECH Sarzyna, który powstał z myślą o ochronie fungicydowej zbóż jarych i ozimych - od początku fazy strzelania w źdźbło, aż do końca fazy kłoszenia (BBCH 30-59). Dzięki zawartości w swym składzie dwóch substancji czynnych (protiokonazolu i tebukonazolu), skutecznie chroni przed rozwojem patogenów wywołujących takie choroby grzybowe jak: mączniak prawdziwy zbóż i traw, rdza brunatna, septorioza paskowana liści, septorioza plew, brunatna plamistość liści, fuzarioza kłosów, rdza jęczmienia, czerń oraz rynchosporioza zbóż. Preparat można stosować zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie, z chwilą wystąpienia pierwszych objawów poszczególnych chorób.

ZAROLIS

ZAROLIS to nowy, efektywny preparat przeznaczony do ochrony rzepaku przed chorobami grzybowymi. Swoją skuteczność zawdzięcza dwóm substancjom czynnym: protiokonazolowi oraz tebukonazolowi. Produkt ten można z sukcesem stosować w celu zapewnienia ochrony fungicydowej zarówno w przypadku upraw rzepaku ozimego (zgnilizna trwardzikowa, czerń krzyżowych, szara pleśń, sucha zgnilizna kapustnych), jak i rzepaku jarego (czerń krzyżowych, szara pleśń). Opryski z jego udziałem mogą być przeprowadzane nie tylko zapobiegawczo, ale także po wystąpieniu pierwszych objawów chorobowych. Preparat ZAROLIS jest przeznaczony do stosowania od fazy pełni kwitnienia aż do końca fazy kwitnienia włącznie (BBCH 65-69).

TOSCANA TOP 75 WG

TOSCANA TOP 75 WG to skuteczny herbicyd, który - w zależności od gatunku zbóż - można stosować wiosną bądź jesienią, od fazy 3 liści do fazy liścia flagowego (BBCH 13-39). Zawiera on w swoim składzie tribenuron metylowy, za sprawą którego dochodzi do zahamowania wzrostu i rozwoju chwastów. Preparat pobierany jest głównie przez liście. Może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb, ale najlepsze efekty osiąga przy stosowaniu na młode, intensywnie rosnące chwasty. Skutecznie zwalcza takie chwasty jak: chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, rumianek pospolity, tasznik pospolity, tobołki polne, niezapominajka polna, przetacznik polny, rumian polny, sporek polny, fiołek polny, gorczyca polna, komosa biała, rdest powojowaty czy samosiewy rzepaku.  Środek nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.

HAKSAR TOP 565 SG

HAKSAR TOP 565 SG to bardzo efektywny herbicyd, który swą skuteczność działania zawdzięcza obecności dwóch substancji czynnych o odmiennym mechanizmie działania. Zaliczane do grupy regulatorów wzrostu MCPA, hamuje działanie hormonów roślinnych odpowiedzialnych za podziały komórek, co w efekcie prowadzi do deformacji liści i łodyg, zahamowania wzrostu, karłowacenia, a następnie chlorozy, nekrozy i zasychania niepożądanych roślin. Natomiast drugi składnik - tribenuron metylowy – prowadzi do zaburzeń w biosyntezie białek, a w efekcie zahamowania wzrostu i rozwoju chwastów.

HAKSAR TOP 565 SG skutecznie zwalcza chwasty takie jak: chaber bławatek, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, jasnota różowa, mak polny, gorczyca polna, maruna bezwonna, rumian polny, rumianek pospolity, skrytek polny, tasznik pospolity, przetacznik bluszczykowy, przetacznik polny, komosa biała, krzywoszyj polny, rdest powojowaty, tobołki polne czy samosiewy rzepaku. W przypadku upraw zbóż ozimych (pszenica, pszenżyto, jęczmień, żyto), zabieg przy użyciu tego herbicydu można wykonywać jesienią - od fazy 3 liści do fazy 3 rozkrzewień (BBCH 13-23), lub wiosną – od fazy 3 liści do fazy liścia flagowego (BBCH 13-39). Podobnie w przypadku upraw zbóż jarych (jęczmień, pszenica, owies) - środek należy stosować wiosną, od rozwinięcia trzeciego liścia do fazy liścia flagowego (BBCH 13-39). Preparat nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo.

wstecz