Aktualności

Opakowania produktów Chwastox w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Linia produktów Chwastox otrzymała tytuł „Finalista Konkursu Dobry Wzór 2017” w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”. Nagrody przyznawane są przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jedyną w kraju instytucję o statusie jednostki naukowej oraz Centrum Badawczo - Rozwojowego, zajmującą się systemowo wzornictwem. CIECH Sarzyna wprowadziła nowe opakowania linii produktów Chwastox na początku 2016 roku. Głównym celem wdrożonych zmian było podniesienie wygody użytkowników i maksymalizacja czytelności etykiety.

Konkurs „Dobry Wzór” organizowany jest od 1993 roku. Konkurują w nim ze sobą produkty wskazane przez jedyny w kraju, niezależny monitoring wzorniczy rynku - Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa oraz wspieranie ich producentów i dystrybutorów.

„Tytuł Finalisty Konkursu Dobry Wzór 2017 w kategorii Grafika użytkowa i opakowania to dla nas duże wyróżnienie. Od 2014 roku zmieniamy naszą organizację we wszystkich elementach jej działalności – od reorganizacji dotychczasowych kanałów dystrybucji i sprzedaży, przez intensywny rozwój działań marketingowych, po nową jakość komunikacji na opakowaniach naszych produktów. Jako największy Polski producent środków ochrony roślin chcemy wyznaczać najlepsze na rynku standardy w zakresie komunikacji z użytkownikami naszych produktów” - mówi Mariusz Grelewicz, Prezes Zarządu CIECH Sarzyna.

CIECH Sarzyna zmieniła opakowania linii produktów Chwastox na początku 2016 roku. Głównym celem wdrożonych zmian było podniesienie wygody użytkowników. W nowych etykietach położono nacisk na przedstawienie kluczowych informacji o produkcie, takich jak jego sposób zastosowania, dawki oraz korzyści, za pomocą czytelnych ikon i przejrzystego układu graficznego.

Nowe opakowania środków ochrony roślin CIECH Sarzyna wyróżnia również bardzo atrakcyjna szata graficzna. Zdjęcia upraw pozwalają na natychmiastowe rozpoznanie ich przeznaczenia. W celu ułatwienia identyfikacji konkretnego produktu, Spółka wprowadziła specjalne barwione nakrętki zgodne z kodem kolorystycznym na etykiecie danego środka. Zmiany objęły również opakowania innych środków ochrony roślin w ofercie CIECH Sarzyna.

Wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego opakowania najpopularniejszych herbicydów zbożowych w Polsce powstają na nowych liniach konfekcyjnych CIECH Sarzyna. Zakup nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych linii przełożył się na wielokrotny wzrost wydajności produkcji w obszarze rozlewania środków ochrony roślin oraz produkcji opakowań. Dzięki inwestycji, znacznie poszerzyły się również możliwości Spółki w zakresie usług konfekcjonowania i formulacji produktów chemicznych świadczonych dla klientów zewnętrznych.

W tegorocznej, 24. edycji, finalisci konkursu będą rywalizować o tytuł „Dobry Wzór 2017” w dziewięciu kategoriach. Laureaci zostaną ogłoszeni 26 października. Wystawa pokonkursowa będzie prezentowana w okresie 27 października do 3 grudnia w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie. Wystawa czynna będzie od wtorku do niedzieli. Wstęp wolny.

Patronem Honorowym konkursu jest Minister Rozwoju. Partnerem Strategicznym - Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

wstecz