Aktualności

STUDIO AGROREWOLUCJI: Wpływ trudnych i nieprzewidywalnych warunków pogodowych na polskie rolnictwo

Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek programu Studio Agrorewolucji, w którym poruszony zostanie temat istotny dla większości rolników – ekstrema pogodowe i ich wpływ na zbiory. Wśród ekspertów odcinka pojawią się: Maciej Szeptycki – właściciel gospodarstwa rolnego oraz współwłaściciel firmy Kalgrup, Hubert Kardasz – prezes zarządu firmy INTERMAG sp. z o.o. oraz Jacek Skwira – Portfolio Development & Marketing Strategy Director w CIECH Sarzyna.

 

W ostatnich latach problematyka ekstrem pogodowych w Europie Środkowej stała się bardzo aktualna i coraz częściej dotyka rolników, wpływając na ilość plonów, a co za tym idzie na zyski. Eksperci w tym odcinku poruszą temat nagłych, intensywnych zjawisk pogodowych, wobec których stosuje się doraźne rozwiązania, oraz tych, wobec których część rolników jest bezsilna.

 

Agrochemikalia

Jednym z proponowanych rozwiązań są agrochemikalia, które minimalizują skutki niektórych zjawisk pogodowych. Ich stosowanie niesie nadzieję dla rolników, gdyż są one niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, które jednocześnie łatwo stosować i łączyć z innymi współczesnymi technologiami. Ponadto specjaliści opowiedzą, jakie konkretnie środki mogą pomóc w kontekście poszczególnych zjawisk, przystępnie przedstawiając ich działanie.

 

Nowe technologie

Eksperci poruszą również kwestię edukacji w zakresie agrotechniki. Omówione zostaną takie tematy jak dywersyfikacja struktury zasiewów upraw oraz stałe śledzenie trendów uprawnych na świecie. Goście Radosława Wilka wskażą, jak ważne są inwestycje w rozwój we współpracy z sektorem nauki, którego efektem są coraz bardziej skuteczne technologie mające istotny wpływ na zminimalizowanie skutków nagłych zjawisk pogodowych. CIECH Sarzyna proponuje tutaj innowacyjną technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), dzięki której możliwe jest obniżenie o połowę ilości substancji aktywnej (glifosatu) na hektar przy zachowaniu takiej samej skuteczności.

 

Posłuchaj rozmowy ekspertów z zakresu nowych technologii i poznaj skuteczne rozwiązania, które mają bezpośredni wpływ na przychody z plonów rolniczych.

 

Obejrzyj odcinek: https://www.youtube.com/watch?v=KfuegUE9ycQ

Facebook: https://www.facebook.com/Agrorewolucje/

Instagram: https://www.instagram.com/agrorewolucje/

wstecz