Aktualności

Szabla 480 EC – nowość w ofercie CIECH Sarzyna -„ścina chwasty u korzeni”

Szabla 480 EC to niezwykle skuteczny herbicyd przeznaczony do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Ta nowość w ofercie CIECH Sarzyna, to produkt wygodny w stosowaniu dzięki niskiej dawce na 1 ha oraz skoncentrowanej formie.

Szabla 480 EC jest środkiem chwastobójczym o działaniu selektywnym, pobieranym przez korzenie i pędy kiełkujących chwastów, a następnie przemieszczanym do liści. Substancja czynna – chlomazon - hamuje syntezę karotenoidów w młodych liściach chwastów, powodując ich bielenie, a następnie zamieranie roślin.

Nowość w ofercie CIECH Sarzyna to produkt stosowany przedwschodowo, przeznaczony do zwalczania niektórych rocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w uprawie rzepaku ozimego, takich jak gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, przytulia czepna czy tasznik pospolity. Szabla 480 EC powinna być zastosowana bezpośrednio po siewie rzepaku (najpóźniej do 3 dni po), na starannie uprawioną, pozbawioną grud glebę. Herbicyd umożliwia skuteczną walkę z chwastami jeszcze przed wschodami rzepaku ozimego.

Szabla 480 EC to kolejna nowość w naszej szerokiej ofercie, dopasowana do potrzeb i oczekiwań polskich rolników. CIECH Sarzyna to wiele lat tradycji w produkcji środków ochrony roślin i dodatków paszowych, innowacyjne technologie i najlepsi eksperci. Wszystko to daje gwarancję, najwyższej skuteczności naszych produktów, którą doceniają nie tylko rolnicy z Polski, ale również z zagranicy – powiedział Prezes Zarządu CIECH Sarzyna, Mariusz Grelewicz.

Szabla 480 EC jest dostępna w sprzedaży w różnej wielkości opakowaniach: 0,5 l, 1 l, 5 l.
wstecz