Aktualności

TEZOSAR® EXTRA BOX – gotowe rozwiązanie do skutecznej ochrony kukurydzy od CIECH Sarzyna

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, wychodzi naprzeciw potrzeb i oczekiwań rolników szukających gotowego rozwiązania do skutecznej ochrony kukurydzy. TEZOSAR® EXTRA BOX to kompozycja trzech herbicydów: TEZOSAR® 500 SC, NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC. Charakteryzuje go szerokie spektrum zwalczanych chwastów oraz połączenie bardzo dobrego działania odglebowego z nalistnym. Aplikacja nalistna TEZOSAR® EXTRA BOX jest możliwa nawet w fazie 15-16 BBCH!

Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych – od kilku lat powierzchnia jej uprawy przekracza ponad 1 mln hektarów. Jej uprawa wydaje się pozornie prosta, jednak w rzeczywistości wymaga szczególnej dbałości o całość zabiegów agrotechnicznych, począwszy od nawożenia mineralnego, przez ochronę przed szerokim spektrum chwastów, aż po nawożenie dolistne i ochronę przed szkodnikami.

Dlatego już od dłuższego czasu CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, konsekwentnie rozszerza swoją ofertę dedykowaną uprawie kukurydzy. W zeszłym roku, do dobrze znanego i znajdującego uznanie wielu rolników duetu herbicydów NIKOSAR® 060 OD i JUZAN 100 SC dołączył trzeci środek – TEZOSAR® 500 SC. Jest to obecnie jedyny herbicyd na rynku zawierający terbutyloazynę w wersji solo, dzięki czemu jest świetnym składnikiem do komponowania nalistnych i doglebowych programów ochrony herbicydowej z innymi preparatami, który znacznie poszerza spektrum zwalczanych chwastów.

Środek ten doskonale zwalcza uciążliwe chwasty dwuliścienne w uprawie kukurydzy. Dzięki właściwościom substancji aktywnej chroni plantację przed ponownymi wschodami chwastów nawet do 8 tygodni po aplikacji. Czas ten przypada na najbardziej kluczowy dla uzyskania wysokiego plonu zielonki czy ziarna moment dla wzrostu i rozwoju kukurydzy.

Zawarte w TEZOSAR® EXTRA BOX herbicydy - TEZOSAR® 500 SC oraz JUZAN 100 SC zapewniają bardzo dobre działanie odglebowe głównie na chwasty dwuliścienne. Dodatek NIKOSAR® 060 OD doskonale rozszerza spektrum zwalczanych chwastów (m.in. o chwastnicę jednostronną) i sposób działania. NIKOSAR® 060 OD jest herbicydem o działaniu układowym, pobieranym głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczanym w roślinie, powodującym zahamowanie jej wzrostu i rozwoju. To idealny komponent do sporządzania mieszanin opryskowych, zwiększający spektrum zwalczanych chwastów.

Z kolei trzeci herbicyd zawarty w TEZOSAR® EXTRA BOX - JUZAN 100 SC to środek o działaniu układowym. Pobierany jest głównie poprzez liście oraz dodatkowo przez korzenie chwastów i jest szybko przemieszczany w roślinie, hamując jej wzrost i rozwój. Powoduje zahamowanie biosyntezy karotenoidów w chwastach, w następstwie czego następuje zniszczenie chlorofilu, objawiające się bieleniem liści.

- Kukurydza jest jednym z głównych gatunków roślin uprawnych, dlatego przygotowaliśmy dla rolników całą gamę produktów do jej ochrony oraz nawożenia dolistnego. Co szczególnie ważne, produkty te są doskonale dopasowane do polskich warunków i precyzyjnie udoskonalone przez naukowców pracujących w naszym dynamicznie rozwijającym się centrum badawczo-rozwojowym, które otrzymało niedawno prestiżową certyfikację „GLP”, potwierdzającą najwyższą jakość prowadzonych w nim badań. Cieszymy się, że nasi klienci darzą te produkty coraz większym zaufaniem, doceniając ich powtarzalną, wysoką jakość – mówi Jacek Skwira, Dyrektor Marketingu Strategicznego i Zarządzania Portfelem Produktów w biznesie Agro Grupy CIECH.

Oprócz produktów ochronnych dla zapewnienia maksymalnego wzrostu kukurydzy, uzupełnieniem oferty herbicydowej CIECH Sarzyna są dwa wyspecjalizowane nawozy dolistne. SARMIN maKSi zawiera łatwo rozpuszczalny krzem i potas, które wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne oraz części strukturalne rośliny, tym samym wzmacniając jej tolerancję na czynniki zewnętrzne. Z kolei SARPLON KUKURYDZA to produkt dedykowany do tego rodzaju uprawy, zapewniający dostarczenie kukurydzy wszystkich niezbędnych mikroelementów.

 

Kontakt:

Mirosław Kuk, Rzecznik Prasowy Grupy CIECH

miroslaw.kuk@ciechgroup.com; tel. +48 723 66 86 86.

 

CIECH Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy CIECH i filarem jej segmentu organicznego. Specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (AGRO) i jest ich największym polskim producentem oraz liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych). Przewagą konkurencyjną Spółki jest m.in. jedna z najnowocześniejszych na świecie instalacji do produkcji MCPA – skutecznego i bezpiecznego środka chwastobójczego, a także 60 lat doświadczenia w produkcji środków ochrony roślin. Do najbardziej znanych znaków handlowych Spółki należą marki: CHWASTOX®, AGROSAR® 360 SL, AZOKSAR® 250 SC, ASKALON® 125 SC, AKAPIT® 125 EC, TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW oraz WINDSAR 250 EC. Firma, poza kluczowymi krajami europejskimi, obsługuje także rynki w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Australii. Jej produkty trafiają do ponad 40 krajów całego świata.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://ciechagro.pl/pl.

 

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach europejskich i globalnych oraz ze stabilnym inwestorem strategicznym (Kulczyk Investments). Firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów całego świata, m.in. sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice epoksydowe i poliestrowe, pianki poliuretanowe oraz krzemiany i opakowania szklane. CIECH wytwarza produkty o najwyższej, światowej jakości, z których powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Łączy przy tym nowoczesne podejście do biznesu z tradycją produkcji sięgającą 1882 roku. Od 2005 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz, od 2016 roku, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.ciechgroup.com.

wstecz