Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Jaskier polny (RANUNCULUS ARVENSIS)

Zaczyna kwitnąć w maju, a okres kwitnienia kończy w czerwcu. Jaskier polny jest rośliną, która najlepiej rozwija się w glebach o wapiennym i gliniastym charakterze. Posiada dość specyficzny wygląd – w oczy rzucają się niewielkie kwiaty w kolorze bladej żółci. Dla rolników stanowi dość poważny problem, zwłaszcza w kontekście upraw zboża ozimego. Jest spotykany w różnych częściach Polski, ale najczęściej występuje w zachodnich oraz południowych regionach naszego kraju.

Jaskier polny może pojawić się w uprawach dość niespodziewanie, a największy wpływ na to ma niedostateczna dbałość hodowców o jakość materiału siewnego – tam bowiem zazwyczaj znajdują się nasiona szkodnika. Oznacza to konieczność sięgania po materiał dobrej jakości. Pomoże również koszenie łąk blisko powierzchni ziemi. Oprysk herbicydami zalecany przy dużej ekspansji – powinien być dostosowany do charakteru upraw i oparty o specyfiki dedykowane do walki z tym chwastem.

StosowanieZwalczanie
Boiska, pola golfowe, trawniki Chwastox Trio 540 SL
Pszenica ozima Chwastox Trio 540 SL
Pszenżyto ozime Chwastox Trio 540 SL
Żyto Chwastox Trio 540 SL
Jęczmień jary Chwastox Trio 540 SL
Owies Chwastox Trio 540 SL

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882

X

Przełom na każdym polu