Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Jaskier rozłogowy (RANUNCULUS REPENS)

Zalicza się do bylin, jest rośliną wieloletnią. Jaskier rozłogowy to chwast, który nie występuje na polach uprawnych. Natomiast jego dużą aktywność notuje się na terenach trwałych użytków zielonych. Występuje też na poboczach dróg, ugorach, trawnikach oraz na stanowiskach ruderalnych. Wysokość łodygi to maksymalnie 40 centymetrów. Okres kwitnienia pomiędzy majem a wrześniem. Wyróżnia się kwiatami o żółtym zabarwieniu. Charakterystyczne w przypadku tej rośliny są liście, których kształt zmienia się w zależności od jej miejsc występowania.

Jaskier rozłogowy zaliczany jest do chwastów o wysokim stopniu ekspansywności. Twory rozłożyste kępy i ma tendencję do szybkiego rozgałęziania. Ciężko go zwalczyć, gdy rozpleni się na trawnikach. W walce z nim sprawdzają się metody mechaniczne, a szczególnie wykopywanie go razem z korzeniami. Oprysk właściwie dobranym preparatem również wykazuje dużą skuteczność.

StosowanieZwalczanie
Tereny ruderalne, nieużytki Agrosar 360 SL

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882