Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Maruna bezwonna / nadmorska (TRIPLEUROSPERMUM INDORUM / TRIPLEUROSPERMUM MARITIRUM)

Jednym z chwastów wieloletnich jest maruna bezwonna. Zaliczana do grona roślin jarych i jednorocznych, dobrze znosi zimowe chłody. Kiełkowanie jest notowane jesienią, a także w okresie wiosennym. Należy do grona pospolitych chwastów i jest spotykana w uprawach rzepaku, roślin okopowych, zbóż oraz na obszarach użytków zielonych. Dobrze czuje się w wilgotnych glebach, próchnicznych i gliniastych. Dużo słabiej rozwija się na terenach piaszczystych. Choć jej gabaryty są niewielkie, jest ona w stanie spowodować dość znaczące szkody wśród upraw.

Maruna bezwonna może znacznie utrudnić przeprowadzenie zbioru mechanicznego w ramach uprawy i dlatego musi zostać skutecznie wyeliminowana z użytków rolnych. Raczej nie stosuje się w jej przypadku mechanicznych metod likwidacji, które nie są efektywne z racji małych rozmiarów chwastów. Oprysk z wykorzystaniem prawidłowo dobranej mieszanki herbicydów wykazuje jednakże zadowalający wskaźnik skuteczności.

StosowanieZwalczanie
Zboża


Jesień
Harpun 500 SC
Wiosna
Chwastox D 179 SL, Chwastox Trio 540 SL, Chwastox Turbo 340 SL,
Ambasador 75 WG, Faworyt 300 SL, Harpun 500 SC
Burak cukrowy Faworyt 300 SL
Rzepak ozimy Faworyt 300 SL

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882

X

Przełom na każdym polu