Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Rumian polny (ANTHEMIS ARVENSIS)

To roślina jednoroczna i jara, dobrze zimuje. Rumian polny jest chwastem preferującym lekkie gleby, rzadziej pojawia się na średnich oraz ciężkich. Z uwagi na podobieństwo wizualne często jest mylony z innym szkodnikiem – maruną bezwonną. Doskonale czuje się w uprawach kukurydzy, w życie, pszenżycie oraz wśród roślin strączkowych. Rozwija się się dobrze w glebach o wysokim zakwaszeniu i z niskim udziałem składników odżywczych. Siłą rzeczy zagraża najpoważniej tym gatunkom, które sadzi się lub wysiewa na ziemiach ubogich w składniki odżywcze.

Rumian polny może być efektywnie zwalczany za pomocą metod mechanicznych, więc w sprzyjających okolicznościach sięganie po herbicyd nie będzie konieczne. W takim układzie zalecane jest usuwanie wczesnych siewek, a także już dojrzałych okazów, zanim wydadzą one nasiona. W warunkach dużej presji w uprawach niezbędny jest oprysk z użyciem właściwie dobranej mieszanki substancji aktywnych.

StosowanieZwalczanie
Zboża Jesień
Harpun 500 SC
Wiosna
Chwastox Trio 540 SL, Chwastox Turbo 340 SL,
Ambasador 75 WG, Faworyt 300 SL, Harpun 500 S.C.
Burak cukrowy Faworyt 300 SL
Rzepak ozimy Faworyt 300 SL

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882

X

Przełom na każdym polu