Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Stokrotka polna (BELLIS PERENIS)

Ceniona za walory ozdobne, stokrotka polna jest rośliną wieloletnią. W określonych sytuacjach jest identyfikowana jako chwast. Posiada podziemne kłącza i rozłogi. Występuje przede wszystkim na obszarze trwałych użytków zielonych. Potrafi być bardzo ekspansywna i przy dużej presji całkowicie zakłóca rozwój innych gatunków. Wpływa ujemnie na jakość oraz smak paszy, dlatego może być sporym problemem dla hodowców bydła i zwierząt gospodarskich. Nie występuje w uprawach polnych. Dobrze czuje się w glebie o umiarkowanie kwaśnym odczynie i z dużą zawartością próchnicy. Łodyga wyrasta do wysokości mniej więcej 15 centymetrów.

Stokrotka polna ma charakterystyczne koszyczki kwiatowe – z żółtą częścią centralną i białymi płatkami o języczkowatym kształcie. Powszechnie rośnie na trawnikach w parkach czy też ogródkach przydomowych. Efektywna likwidacja tego gatunku chwastu jest możliwa, jeśli oprysk zostanie wykonany z pomocą właściwych herbicydów.

StosowanieZwalczanie
Boiska, pola golfowe, trawniki Chwastox Trio 540 SL
Pszenica ozima
Pszenżyto ozime
Żyto
Jęczmień jary
Owies

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882