Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Szarłat szorstki (AMARANTHUS RETROFLEXUS)

Pojawia się głównie wśród roślin okopowych oraz kukurydzy. Rzadziej występuje w zbożach jarych oraz wśród gatunków strączkowych. Szarłat szorstki jest jednoroczną, jarą rośliną. Bardzo lubi światło oraz wysokie temperatury. Gdy jego zwalczanie nie będzie prowadzone w skuteczny sposób, trzeba liczyć się z ograniczeniem skali plonowania oraz komplikacjami w prowadzeniu zbioru mechanicznego. Można spotkać go w zasadzie na wszystkich typach gleb, aczkolwiek preferuje te lżejsze, zasobne w azot. Zwyczajowa i powszechnie używana nazwa to amarantus – jego nasiona są cenione wśród zwolenników zdrowej żywności.

Szarłat szorstki w uprawach jest chwastem, który może wyrządzić duże szkody. Rywalizuje z gatunkami pożądanymi o składniki odżywcze zawarte w ziemi. Z uwagi na dużą ekspansywność, zwalczanie trzeba rozpocząć jak najwcześniej. Gdy chodzi o uprawy o dużym areale, efektywną metodą eliminacji jest oprysk na bazie herbicydów

StosowanieZwalczanie
Zboża Chwastox Turbo 340 SL
Burak cukrowy Sarbeet Duo 160 EC, Akord 180 OF, Agent 180 EC

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882