Chwastox

Jak wybrać odpowiedni CHWASTOX®?

CHWASTOX® to najbardziej rozpoznawalna marka wśród środków ochrony roślin. Towarzyszy polskim rolnikom od kilkudziesięciu lat i dalej doskonale spełnia swoje zadania. Dzięki ciągłemu rozwojowi marki CHWASTOX® możliwe jest zwalczanie chwastów we wszystkich głównych gatunkach zbóż.

CHWASTOX® Extra 300 SL – dobry partner do mieszanin opryskowych

Najstarszym produktem reprezentującym markę jest CHWASTOX® Extra 300 SL. Zawiera on jedną substancję aktywną, która służy do zwalczania chwastów dwuliściennych w okresie wiosennym. Miejsce produkcji wyróżnia go od pozostałych produktów dostępnych na rynku zawierających MCPA. CHWASTOX® Extra 300 SL, podobnie jak inne herbicydy z tej Rodziny, zawiera najczystszą na świecie molekułę MCPA wytworzoną na nowoczesnej linii produkcyjnej. Czystość formulacji zapewnia wysoką skuteczność chwastobójczą i całkowitą selektywność dla rośliny uprawnej.

Produkt jest zarejestrowany dla wszystkich głównych gatunków zbóż. Może być stosowany również w sadach jabłoniowych, gdzie, w mieszaninie z preparatem Agrosar® 360 SL lub z Glifoherb® 360 SL, poszerza spektrum zwalczanych chwastów dwuliściennych. W roślinach zbożowych może być użyty jako samodzielnie działający herbicyd na plantacjach o niskiej presji chwastów lub jako komponent do mieszanin zbiornikowych z innymi herbicydami. Kolejnym zastosowaniem są zabiegi korekcyjne na plantacjach, na których jednorazowo nie udało się usunąć zachwaszczenia.

Produkt wyróżnia się najwyższą skutecznością w zwalczaniu wielu gatunków chwastów. Jest szczególnie skuteczny w zwalczaniu jednego z najczęściej występujących gatunków chwastów – komosy białej. Co więcej, herbicyd skutecznie eliminuje inne chwasty dwuliścienne, często słabo zwalczane przez herbicydy z innych grup, jak np. poziewnik szorstki. W mieszaninach zbiornikowych spektrum jego działania może być uzupełnione o herbicydy z grupy sulfonylomoczników. Jeśli chcemy uzyskać uniwersalną mieszaninę o szerokim spektrum zwalczanych chwastów preparat można połączyć z Toscaną® 75 WG. Mieszanka świetnie radzi sobie z chabrem bławatkiem, makiem polnym i chwastami z rodziny rumianowatych oraz rodziny kapustowatych. Na polach, na których problem stanowi przytulia czepna, CHWASTOX® Extra 300 SL można używać w połączeniu z preparatami Ambasador® 75 WG lub Saroksypyr® 250 EC. W zależności od presji przytulii dobiera się dawkę preparatu uzupełniającego. Komponent podnosi też skuteczność zwalczania innych gatunków.

CHWASTOX® Extra 300 SL w dawce 3 litry na hektar w zastosowaniu pojedynczym to efektywne ekonomiczne rozwiązanie stosowane do zwalczania chwastów w zbożach jarych na plantacjach podlegających presji komosy białej, gorczycy polnej, tobołków polnych, tasznika pospolitego.

Chwastox® Turbo 340 SL – zwalcza szerokie spektrum chwastów

Dla tych, którzy nie chcą trudzić się dobieraniem właściwego komponentu oraz przygotowaniem proporcji mieszaniny stworzono gotową kompozycję dwóch substancji – CHWASTOX® Turbo 340 SL. To właśnie ten herbicyd osiągnął rekord popularności, stając się produktem stosowanym na największej powierzchni. CHWASTOX® Turbo 240 jest mieszaniną formulacyjną dwóch substancji, która prowadzi do uzyskania czystego pola roślin zbożowych. Bez wątpienia jest to najlepsze rozwiązanie problemu z występowaniem chwastów dwuliściennych w zbożach jarych. Z kolei w zbożach ozimych, wraz z herbicydami skutecznymi na miotłę zbożową, stanowi komponent wiosennego zwalczania chwastów dwuliściennych. Można go łączyć z kilkoma innymi preparatami dostępnymi na rynku. Warto nadmienić, że produkt ten posiada potwierdzoną rejestracyjnie skuteczność stosowania łącznego z FENUXAR 69 EW (zawiera substancję aktywną fenoxaprop).

CHWASTOX® Turbo 340 SL to solidna baza do zwalczania szerokiego spektrum chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych. Ten znany i ceniony uniwersalny herbicyd nie wymaga specjalnych rekomendacji. Dzięki setkom doświadczeń i stosowaniu na milionach hektarów, dopracowano do perfekcji dawki, dostosowując je zarówno do stanu zachwaszczanie, jak i uprawy.

CHWASTOX® Nowy Trio 390 SL

To połączenie trzech substancji aktywnych. Zastosowana w preparacie proporcjach kombinacja jest dedykowana tym producentom rolnym, którzy uprawę zbóż prowadzą w warunkach siedliska sprzyjających szerokiemu spektrum chwastów. Produkt jest nowoczesny pod względem formulacji. Pozostawiono tylko aktywną część substancji mekoprop, co znacznie poprawia bezpieczeństwo produktu dla środowiska. Nowoczesność, unikalność działania i dopasowanie do potrzeb to główne zalety produktu.

CHWASTOX® Complex 260 EW – specjalista w zwalczaniu trudnych chwastów

W skrócie produkt można określić jako zupełnie nową jakość wśród herbicydów zwalczających chwasty dwuliścienne w uprawach zbożowych. Chwastox® Complex 260 EW to unikalne połączenie trzech substancji aktywnych zwalczające najszersze spektrum chwastów oraz najwyższą skuteczność działania. Herbicyd ma wyjątkową jakość, dzięki której może być stosowany na najbardziej zachwaszczonych plantacjach lub przez użytkowników niegodzących się nawet na najmniejsze kompromisy, jeśli chodzi o skuteczność zabiegów herbicydowych. Omawiana wcześniej MCPA to doskonała substancja zwalczająca trudne chwasty, takie jak komosa czy poziewniki. Fluroksypyr znany jest producentom rolnym ze skutecznego niszczenia przytulii czepnej i chwastów rumianowatych. Chlopyralid natychmiast eliminuje chwasty o silnym systemie korzeniowym, między innymi chabra bławatka lub ostrożenia polnego. Herbicyd może być z powodzeniem wykorzystany w zwalczaniu tych gatunków. Każdy ze składników stosowany jest w zmniejszej dawce, wykorzystuje zjawisko synergii. W środkach ochrony roślin oznacza to, że 1 + 1 = 3, czyli uzyskuje się dodatkową skuteczność, której nie można osiągnąć przy indywidualnym stosowaniu produktów. W przypadku CHWASTOX® Complex 260 EW objawia się to wysoką skutecznością w zwalczaniu na przykład maku polnego. CHWASTOX® Complex 260 EW to możliwość rozwiązywania palących problemów aż do fazy 2. kolanka.

Sięgnij po wsparcie specjalistów CHWASTOX® w ochronie herbicydowej zbóż

Wszystkie produkty z rodziny CHWASTOX® łączy jedna wspólna cecha. Są oparte na substancjach należących do syntetycznych auksyn. Oznacza to szybkość działania, bezpieczeństwo dla rośliny uprawnej i dla roślin uprawianych następczo oraz niskie ryzyko powstania odporności.

Marka CHWASTOX® to synonim bezpieczeństwa dla roślin uprawianych następczo. Ze względu na krótki okres rozpadu w uprawie rzepaku czy buraków cukrowych po zbożach traktowanych CHWASTOX® nie odnajdzie się fitotoksycznego wpływu objawiającego się przebarwieniami lub zahamowaniem wzrostu. Produkty wytwarzane w nowoczesnych zakładach Ciech Sarzyna należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie w swojej grupie. Z perspektywy rolnika zapewnia to najwyższą jakość substancji przekładającą się na selektywność i skuteczność herbicydów.

Kliknij w link i dowiedz się więcej z broszury CHWASTOX®.

wstecz