Chwastox

Ochrona herbicydowa pszenicy ozimej

Aktualny przebieg pogody zdecydowanie nie sprzyja wykonywaniu żadnych zabiegów środkami ochrony roślin. W dzień temperatura osiąga kilka stopni C, a w nocy spada nieznacznie poniżej zera, dodatkowo silny wiatr potęguje uczucie chłodu. Spadki temperatur wstrzymały rozwój roślin uprawnych oraz chwastów.

W takiej sytuacji zasadne jest przeczekanie niekorzystnych warunków meteorologicznych i wykonanie zabiegów w późniejszym terminie, kiedy temperatura będzie utrzymywała się na wyższym poziomie.

Preparat do zabiegu możemy bez problemu dobrać na podstawie aktualnego stanu zachwaszczenia uprawy. W zależności od składu gatunkowego chwastów możemy zdecydować się na jeden produkt lub mieszaninę produktów, która kompleksowo rozwiąże problem chwastów. Jednym z proponowanych herbicydów jest Ambasador 75 WG, który można stosować w uprawie pszenicy ozimej do fazy 2-ego kolanka. Z racji niesprzyjających warunków pogodowych zabieg zostanie przeprowadzony późno, przy wysokich fazach rozwojowych chwastów, w związku z tym rekomendujemy zastosowanie maksymalnej zarejestrowanej dawki – 40 g/ha preparatu Ambasador 75 WG w przypadku stosowania samodzielnego.  Ambasador 75 WG zwalczy szerokie spektrum uciążliwych chwastów w uprawie pszenicy ozimej na czele z przytulią czepną i makiem polnym.

Ambasador 75 WG może być stosowany również jako komponent do „tank mix” – rekomendujemy zmniejszenie dawki preparatu Ambasador 75 WG do 10-20 g/ha i zastosowanie łącznie z Chwastox Turbo 340 SL w dawce 2,5 l/ha. Rozwiązanie to sprawdzi się w  zwalczaniu szerokiego spektrum chwastów w oparciu o uzupełniające się działanie substancji aktywnych o różnych mechanizmach działania.

wstecz