Aktualności

SatAgro – platforma wsparcia rolnictwa precyzyjnego w ofercie CIECH Sarzyna

CIECH Sarzyna - największy polski producent środków ochrony roślin oraz lider sprzedaży na rynku herbicydów - nieustannie rozbudowuje swoją ofertę produktową, wzbogacając ją dodatkowo o dostęp do nowatorskich i użytecznych usług dla rolników. Spółka poszerzyła właśnie ofertę swojego programu lojalnościowego „Partner Sarzyna” o dostęp do platformy SatAgro, będącej nowoczesnym narzędziem wsparcia rolnictwa precyzyjnego. Zgromadzone w ramach programu „Partner Sarzyna” punkty już teraz można wymienić na roczny abonament „Premium” w SatAgro. Pozwala on na korzystanie ze wszystkich oferowanych przez tę platformę usług, w tym m.in. z: wysokorozdzielczego monitoringu satelitarnego gospodarstwa, modułów wspierających rolnictwo precyzyjne oraz integracji różnego rodzaju danych i sensorów (IoT, stacje meteo).

Branża rolnicza zmaga się aktualnie z wieloma wyzwaniami. Do kwestii postępujących zmian klimatycznych (oraz idących za tym coraz bardziej ekstremalnych i trudnych do przewidzenia warunków pogodowych), nacisku na ograniczenie ilości stosowanych środków ochrony roślin czy wzrostu znaczenia ekologicznych metod upraw, w ostatnich miesiącach doszły jeszcze istotne czynniki związane z niestabilną sytuacją geopolityczną oraz wzrostem kosztów produkcji rolnej, wynikającym z problemów z dostępnością niezbędnych surowców i przerwanych łańcuchów dostaw. W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabierają wszelkie narzędzia, które pomagają efektywnie zarządzać uprawami, monitorować je, a także z sukcesem wdrażać techniki rolnictwa precyzyjnego. Takie właśnie funkcjonalności oferuje platforma SatAgro, a dostęp do niej już teraz uzyskać mogą uczestnicy programu lojalnościowego „Partner Sarzyna”.

SatAgro jest platformą internetową przeznaczoną dla gospodarstw rolnych, które specjalizują się w produkcji roślinnej. Za jej pośrednictwem można m.in. na bieżąco monitorować swoje uprawy, a także wdrażać techniki rolnictwa precyzyjnego w zakresie nawożenia, analizy gleb, siewu czy ochrony roślin. Odbywa się to dzięki dostępowi do automatycznie przetwarzanych danych satelitarnych (bieżących oraz historycznych), w tym danych niekomercyjnych o wysokiej rozdzielczości i częstotliwości zobrazowań, przy jednoczesnym dostępie do danych meteorologicznych oraz pochodnych indeksów agrometeorologicznych, których horyzont czasowy sięga aż 2000 roku. Zdjęcia satelitarne, o rozdzielczości od 3 do 15 m, dostarczane są przez satelity NASA, ESA oraz Planet.

Platforma oferuje także szereg użytecznych modułów. W module zmiennego dawkowania agrochemikaliów, mapy kondycji uprawy lub wyniki badania gleby służą jako podstawa do tworzenia map aplikacyjnych. Mapy te są kompatybilne z większością terminali rozsiewaczy i opryskiwaczy. Są też w pełni zintegrowane z Centrum Operacji w serwisie MyJohnDeere oraz z usługami w chmurze Trimble. Moduł analiz glebowych umożliwia z kolei podział pola na naturalne i spójne strefy poboru prób. Pozwala to na dokładniejsze zmapowanie zasobności gleby, a także na optymalizację kosztu badania. Moduł rentowność natomiast pozwala na zwizualizowanie wszystkich kosztów, przychodów oraz zysków. Dzięki temu można wyodrębnić mniej lub bardziej opłacalne fragmenty uprawy. Moduł ten wspiera więc kształtowanie optymalnej relacji pomiędzy ponoszonymi nakładami, plonowaniem oraz zyskiem. Dodatkowo, użytkownicy korzystający z platformy SatAgro będą mieli możliwość m.in. prowadzenia ewidencji wykonywanych zabiegów (zgodnie z wymaganiami prawnymi) oraz podejmowania decyzji w oparciu o dane meteorologiczne i pochodne indeksy (np. sumy temperatur efektywnych), a także o własne dane zintegrowane z kontem SatAgro (np. mapy plonów czy wyniki skanu gleby).

Klienci CIECH Sarzyna mogą uzyskać dostęp do platformy SatAgro wymieniając punkty zebrane w ramach programu lojalnościowego „Partner Sarzyna”. W ten sposób uzyskają roczny abonament SatAgro w wariancie „Premium". Będą oni mogli korzystać ze wszystkich oferowanych przez tę platformę usług, w tym m.in. ze wspomnianego wcześniej monitoringu satelitarnego gospodarstwa, z użytecznych modułów wspierających rolnictwo precyzyjne czy z integracji różnych danych i sensorów (IoT, stacje meteo).

Dedykowany specjalnie dla uczestników programu „Partner Sarzyna” pakiet usług na platformie SatAgro, dodatkowo został wzbogacony także o takie funkcjonalności jak m.in.: informacje nt. dostępności produktów w dystrybucji, dostęp do zaawansowanego wyszukiwania i filtrowania aktualnej bazy środków ochrony roślin CIECH Sarzyna a także możliwość łatwego skontaktowania się z opiekunem CIECH Sarzyna.

„Partner Sarzyna” to program lojalnościowy dla rolników przygotowany przez CIECH Sarzyna – największego polskiego producenta środków ochrony roślin oraz lidera sprzedaży na rynku herbicydów. Umożliwia on klientom firmy gromadzenie punktów za zakupy produktów CIECH, a następnie wymienianie ich na atrakcyjne nagrody – wyjazdy zagraniczne, bony paliwowe, karty podarunkowe, a nawet przelewy pieniędzy na konto. System lojalnościowy „Partner Sarzyna” został zainaugurowany w lipcu 2021 roku, zastępując dotychczasowy program „Twoja Sarzyna”, realizowany przez producenta w poprzednich latach.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.partnersarzyna.pl

wstecz