Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Krwawnik pospolity (ACHILLEA MILLEFOLIUM)

Zaliczany do grona roślin wieloletnich, krwawnik pospolity nie jest częstym intruzem w uprawach polowych. Można powiedzieć, że występuje w nich marginalnie. Da się jednak odczuć skutki jego obecności na użytkach zielonych, gdzie jest w stanie wykazać się dużą presją. Eksperci odnotowali, że pogarsza on walory smakowe paszy, zmniejszając jej spożycie przez zwierzęta. Ponadto jest zdolny ograniczać wzrost roślin pożądanych. Spotykany również na stanowiskach ruderalnych, na obszarach nieużytków oraz na poboczach dróg. Dobrze rozwija się w żyznych glebach bogatych w azot. Wyróżnia się znakomitą odpornością na ujemne temperatury. Zakwita pomiędzy lipcem a październikiem.

Szybko zarasta nawet bardzo duże obszary, co czyni krwawnik pospolity chwastem ekspansywnym i w sprzyjających warunkach groźnym. Okazy wyrastają do jednego metra wysokości. W procesie zwalczania egzamin zdają metody mechaniczne. Można więc stosować koszenie oraz ścinanie rośliny. Gdy zagęszczenie osiągnie wysoki poziom, oprysk za pomocą starannie dobranych preparatów jest wskazany i skuteczny.

StosowanieZwalczanie
Boiska, pola golfowe, trawniki Chwastox Nowy Trio 540 SL
Tereny ruderalne, nieużytki Agrosar 360 SL
Ścierniska Agrosar 360 SL
Pszenica ozima Chwastox Nowy Trio 540 SL
Pszenżyto ozime Chwastox  Nowy Trio 540 SL
Żyto Chwastox Nowy Trio 540 SL
Jęczmień jary Chwastox Nowy Trio 540 SL
Owies Chwastox Nowy Trio 540 SL

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882