Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Palusznik krwawy (DIGITARIA SANGUINALIS)

Jedną z pospolicie występujących traw jest palusznik krwawy. Równocześnie jest on identyfikowany jako chwast, choć nie jest z reguły zaliczany do najgroźniejszych i najbardziej ekspansywnych. Decydują o tym w dużej mierze jego specyficzne cechy. Rozwija się, tworząc raczej luźne kępy, wysokie w przedziale od 15 do 70 centymetrów. Źdźbła zakończone są kwiatostanami podobnymi wizualnie do kłosków. Z czasem zyskują one zabarwienie purpurowe lub fioletowe, z którego wynika nazwa chwastu.

Palusznik krwawy najlepiej czuje się w zaniedbanych ogrodach oraz uprawach rolnych. Posiada swoje charakterystyczne wymagania glebowe. Preferuje podłoże ubogie w składniki odżywcze, o znacznej przepuszczalności oraz niskim pH. Szczególnie bezwapienne i suche. Rośnie przede wszystkim na stanowiskach solidnie nasłonecznionych. Oprysk preparatem chemicznym jako metoda eliminacji jest stosowany w przypadkach dużego rozrostu.

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882