Atlas chwastów

Skuteczna ochrona upraw rozpoczyna się od właściwego rozpoznania agrofagów. Zobacz opisy i galerię zdjęć chwastów najczęściej występujących w uprawach rolniczych i zaplanuj najlepszą ochronę dla Twoich plonów.

Gwiazdnica pospolita (STELLARIA MEDIA)

Mocno konkurencyjnym chwastem jest gwiazdnica pospolita. To jednoroczna roślina jara, świetnie przystosowana do zimowania. Jej rozwój w toku sezonu wegetacyjnego jest w zasadzie nieprzerwany i może trwać do trzech pokoleń. Gatunek silnie płożący, tworzy zwarte i mocno zagęszczone runo. Największą konkurencyjność wykazuje wobec roślin uprawnych w początkowym okresie rozwoju. Radzi sobie dobrze praktycznie we wszystkich typach gleb, a zwłaszcza bogatych w azot. Jeśli miesiące letnie są ciepłe i wilgotne, należy liczyć się ze znaczną uciążliwością, a co za tym idzie wzrostem zagrożenia.

Gwiazdnica pospolita jest chwastem raczej podatnym na działanie preparatów chemicznych. W sprzedaży znajduje się wiele środków, które mają potwierdzoną skuteczność w jej zwalczaniu. Roślina nie będzie stanowić problemu, o ile oprysk zostanie przeprowadzony prawidłowo – we właściwym momencie i z użyciem dedykowanej mieszanki.

StosowanieZwalczanie
Zboża


Jesień
Opal 500 S.C., Harpun 500 SC
Wiosna
Saroksypyr 250 EC, Harpun 500 SC, Ambasador 75 WG, Aloksypyr 250 EC,
Chwastox Trio 540 SL, Chwastox Turbo 340 SL, Chwastox MP 600 SL, Chwastox D 179 SL
Burak cukrowy Sarbeet Duo 160 EC, Agent 180 EC, Akord 180 OF
Ziemniak Hufiec 500 SC

Potrzebujesz
porady specjalisty?

Skontaktuj się z nami

Tel. 515 078 882